O Nas

Mid Europa jest wiodącym inwestorem finansowym w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Jako jedna z pierwszych instytucji typu private equity w regionie, działająca od 1999 r. z biurami w Warszawie, Budapeszcie, Stambule oraz Londynie, zarządza funduszami o wartości ok. 5.3 mld euro. Mid Europa utworzyła na Guernsey spółkę administrującą funduszami inwestycyjnymi (www.mideuropafm.com). Mid Europa jest w pełni niezależna od 2005 r. i jest w 100% własnością Partnerów.

Prawie wszyscy członkowie zespołu Mid Europa pochodzą z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wykorzystują rozległe doświadczenie w połączeniu z najlepszymi zachodnio-europejskimi praktykami w zakresie due diligence, strukturyzowania oraz finansowania transakcji.

Od początku działalności Mid Europa aktywnie angażuje się w regionie, przejmując głównie firmy o wiodących pozycjach rynkowych. Inwestując w 18 krajach regionu, Mid Europa pomyślnie zrealizowała 42 inwestycji, wśród których znalazły się najbardziej znane lub innowacyjne transakcje w regionie.