Hakkımızda

Kuruluşundan bu yana yaklaşık 5.3 milyar Euro tutarında yatırım fonu toparlayıp yönetmekte olan Mid Europa, Orta ve Guneydoğu Avrupa nin büyüyen piyasalarına odaklanmış önde gelen özel bir sermaye yatırımcısıdır. 1999 yılında kurulan grup, Budapeşte, İstanbul, Londra ve Varşova'daki ofisleriyle bölgedeki özel sermaye yatırımcılarına öncülük etmektedir. 2005 yılında %100 ortaklarına ait olarak bağımsız ve özel bir sermaye yatırım grubu olan Mid Europa ekibi, aynı zamanda Guernsey'de bir fon yönetimi iştiraki de (www.mideuropafm.com) kurmuştur.

Neredeyse tamamı bölge ülkelerinden olan yatırım ekibi, yerel yatırım ve operasyonel deneyimlerini, şirket incelemeleri, anlaşma ve işlem yapılandırma, finansman ve değer yaratma alanlarında modern piyasa uygulamalarıyla birleştirebilmektedir.

Mid Europa, kurulduğundan bu yana bölge odaklı bir strateji uygulayarak iç piyasa odaklı ve büyüyen sektörlerde faaliyet gösteren orta ölçekte ve lider şirketlere yatırım yapmıştır. Bugüne kadar 18 ülkedeki 42 yatırımımız bölgenin önemli finansman ve satın alım işlemlerini temsil etmektedir.